Vasvija je jugoslovenska i srpska turbo-folk pevačica.

Vasvija Dželatović počinje karijeru 1987. uz ansambl Zorana Starčevića. Na prvom albumu izdvojile su se pesme: " Kako ću sama ", " Zašto ljubav mora da se krije " i " Odlazim sutra ". Na albumima iz 1988, 1989 i 1990 slušane pesme su bile: " Bez tebe je život kazna ", " Proklet bio ti ", " Neću niko da me žali " , " Ja sam te uvek volela ( duet sa Draganom Kojićem Kebom ) " i " Neću da se rastanemo ". Devedesetih godina Vasvija stiče veću popularnost nego osamdesetih.1991. snima novi album i naslovna pesma " Ko to ruši moje snove " postaje veliki hit, dok pesma " Kada umre ljubav " postaje hit u izvedbi Sinana Sakića 1992. Godine 1993. Vasvija snima album " Molila bih ako ima boga " sa kojeg hitovi postaju naslovna numera i pesma " Sama ". Album iz 1994. prolazi slabije, dok albumi iz 1995. i 1996. prolaze bolje uz pesme " Kuni ga crna noći " i " Strah ".1997. snima za Lazarević produkciju i sa tog albuma 4 pesme postaju hitovi: " Došlo mi je da ga molim ", " Nisam žena nego stena ", " Sudbino sestro " i " Aman džaba ". Ovo je ujedno bio i najbolji album u njenoj karijeri. Pravi pauzu od 5 godina i snima album " Pobednica " koji i nije imao mnogo uspeha.2002. se povlači iz medija.

Wikipedija