Splitski bend koji se pojavio '80-ih godina pod imenom "Tutti Frutti Balkan Bend". Prvi album je"Gore iznad oblaka" 1987. 2 godine kasnije menjaju ime u "Tutti Frutti Bend" kako su i ostali zapamceni. Prvi pevac je bio Ivo Amulic iz Omisa sa veoma upecatljivim dubokim glasom. Sa njim se i nizu vesliki hitovi poput "Ti me izludjujes", "Stvari lagane", "Ljubi me i sanjaj", "Krila leptira", "Dok gitara svira", "Da li i andjeli gore rade to"... Nakon rata Ivo se odlucuje za solo karijeru. U pocetku je bio uspesan, ali polako se zaboravlja. I dalje snimi poneku pesmu, ucestvuje na raznim festivalima, ali nije to vise to. Nakon njega (1992.) u bendu je kratko pevao Marsell Benzon koji snima hitove: "Vozio sam cjelu noc" ili "Sex Machine", "Boze daj mi krila ljubavi"....Ali, od tada bend vise nije kao sto je nekad bio. Nakon pomenutog pevaca u bend dolazi Alen Nizetic koji se takodje nakon nekog vremena odlucio za solo vode. I, poslednje mesto pevaca zauzima Dado koji je otpevao hit "Stara cura". Ukupno su snimili 5 albuma, poslednji 1996. "Ruze i vino".

.haoss