Zdravo Gost, ako čitate ovo, to znači da niste registrovani. Kliknite ovde da se registrujete u nekoliko jednostavnih koraka, uživaćete u svim odlikama našeg Foruma. Imajte na umu da su zabranjeni nepristojni ili besmisleni nikovi (bez brojeva ili slova nasumice).
Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Vida Pavlovic - Biografija

  1. Font Size
    #1
    Super Moderator maja11 avatar Serbia

    Datum registracije
    20.11.2019
    Pol
    Zensko
    Poruke
    5.192
    Hvala Thanks Given 
    50
    Hvala Thanks Received 
    846
    Thanked in
    614 Posts

    music3 Vida Pavlovic - Biografija

    Vida Pavlović



    1955 - 2005

    Naj popularnija pevacica, kralj romske i ciganske muzike

    Preminula 10.05.2005

    Ostala je jedna Vida, kada peva srce kida!


    Vida Pavlović legenda romske muzike

    Ja sam kraljica bola


    Kada je nedavno obeležavan Dan Roma, organizatori pratećih manifestacija, kao i mediji, počasno mesto ustupili su upravo Vidi. Delom zato što je prodala milione ploča, delom zato što se ponosi svojim romskim poreklom, a najviše zato što kad čujete njenu pesmu ne možete a da ne zaplačete


    – Deset godina sam pevala u boljim sarajevskim kafanama. Radila sam u "Hamam baru", a tamo nije svako mogao da uđe. Samo veliki biznismeni, lovatori. Ja u dugoj večernjoj haljini, oni u frakovima. Zaim Imamović, Safet Isović i Zehra Deović bili su božanstva, jedva sam čekala da dođu i da me slušaju. Da čujem njihov komentar: "Mala Vida je čudo!" Posle "Ilidže", nije bilo teorije da me ne posete Toma Zdravković i Bora Spužić Kvaka. Obožavali su me.

    Tri godine kasnije prešla je da živi u Beogradu. Tu ju je prosto dovukao čuveni Budimir Jovanović. Njen brak se raspao. U Sarajevu joj je ostala kuća sa četiri dvosobna stana. Na put je krenula sa dva kofera. To je bio njen drugi početak od nule.
    I opet joj se posrećilo. Postala je ekskluzivac PGP-a. Snimila je "Teku časi bola" i "Došli dani tugom rasplakani". Dok je Budimir bio živ, nije imala potrebu da bira kompoziciju. On je tačno znao šta Vidi treba. Njene pesme su uglavnom takozvane "dvojke", lepe lagane pesme, koje mogu da se otpevaju za stolom.

    U šezdesetoj godini, u svom domu u Beogradu, umrla je Vida Pavlovic, kraljica romske pesme. Vida je sahranjena u rodnom Futogu. Kolege su je zvale kraljicom nad kraljicama. Decenijama je Vida dirala u srca sve one koji su je culi – publiku, kolege, prijatelje. Pred njenom pesmom, niko nije ostajao ravnodušan.
    Zapevala je u cetrnaestoj godini. Vec u petnaestoj, udala se za Aleksandra Pavlovica, muzicara. Tek posle desetogodišnjeg ucenja zanata po kafanama, snimila je prvu plocu sa pesmom “Gledala sam sa prozora” koja se prodala u fantasticnih pola miliona primeraka! Tada je Vidin život krenuo novim tokom. Kao što je, deset godina ranije, ostavila rodni Futog i roditelje, udala se i otišla u Sarajevo, tako je tada ostavila supruga, Sarajevo, i sa dva kofera u ruci došla u Beograd.
    Bila je popularna, obožavana, hvaljena, željena, tražena i placena. Srela je novu ljubav – muzicara Stevu Jovanovica i udala se po drugi put. U burnom braku, proveli su 27 godina. Zamišljala je pevacica da ce živeti u bajci, da ce imati mnogo dece, ali njen privatni život nije nimalo licio na bajku. Razocarana i nesrecna, jedno vreme se družila sa cašicom... Prestala je da pije zbog narušenog zdravlja... Nije krila da je nesrecna i da joj je žao što nema dece. Poslednjih godina, kuburila je sa visokim krvnim pritiskom. Pocetkom aprila ove godina, na prvoj dodeli romskih “Oskara”, u organizaciji Svetskog kongresa Roma, kraljica romske pesme je dobila “Oskara”


     
     
  2.    OGLASI


  3. Font Size
    #2
    Super Moderator maja11 avatar Serbia

    Datum registracije
    20.11.2019
    Pol
    Zensko
    Poruke
    5.192
    Hvala Thanks Given 
    50
    Hvala Thanks Received 
    846
    Thanked in
    614 Posts

    music3 Odg: Vida Pavlovic - Biografija

    Vida Pavlović (rom. Vida Pavlovičh; Futog, 22. avgust 1945 — Beograd, 10. maj 2005) bila je pevačica romske i srpske muzike. „Kraljica romske muzike“, „Kraljica nad kraljicama” ili „majka Vida”, decenijama se smatrala za najdelikatniji i najraskošniji glas romske muzike. Najpoznatija je po pesmama Svako traži novu ljubav i Ostala je pesma moja.

    Vida je počela da se bavi pevanjem u svojoj 14-toj godini, pridruživši se ujaku, kafanskom muzičaru. U petnaestoj godini udaje se za muzičara Aleksandra Pavlovića i odlazi da živi u Sarajevo. Posle deset godina učenja zanata po kafanama snimila je prvu ploču sa pesmom „Gledala sam sa prozora“. Odličan uspeh ploče (prodata u u tiražu od preko 500.000 primeraka) dao je Vidi nove smernice u životu. Napušta Aleksandra i Sarajevo i sa dva kofera u ruci stiže u Beograd. Tu je srela novu ljubav, muzičara Stevu Jovanovića. U braku sa Stevom bila je 27 godina. Nije krila nezadovoljstvo i da je nesrećna što nema dece. Brak se raspao ali ona i Stevo su nastavili da žive pod istim krovom svako u svom delu kuće. Poslednjih godina imala je problema sa visokim pritiskom. Sahranjena je u svom rodnom Futogu.

    Izvor: Wikipedia

     
     

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Bookmarks

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  

Prijatelji Sajta