Praznični dani su vreme okupljanja cele porodice, ali stručnjaci kažu da se uprkos tome baš u ovom periodu mnogi osaćaji usamljeno ili depresivno. Bilo da imate problema na poslu, sa partnerom, decom, ili prijateljima ovi citati mudrih ljudi mogu vas izvući iz naizgled beizlazne situacije i dati vam volju da nastavite napred.



1. "Kad se jedna vrata zatvore, druga se otvaraju. Ali mi toliko dugo gledamo za onim zatvorenim vratima, da ne vidimo da su se druga otvorila", Aleksandar Graham Bel.



2. "Ključ uspeha je u samopouzdanju. Ključ samopouzdanja je priprema", Artur Eš.



3. "Definicija ludila je kada stalno radite istu stvar, a očekujete drugačije rezultate", Bendžamin Frenklin.



4. "Nemojte mi govoriti da je nebo granica, kada postoje i otisci na Mesecu!", nepoznati autor.


5. "Budućnost ostaje onima koji veruju u lepotu svojih snova", Elenor Ruzvelt.



6. "Padni sedam puta, ali ustani osmi", japanska poslovica.



7. "Ljudi koji su nesposobni da motivišu sebe moraju se pomiriti sa svojom prosečnošću, bez obzira na to koliko su talentovani", Endrju Karnegi.



8. "Ne bojte se da pogrešite. U redu je pogrešiti. Ako ne grešite, ne napredujete", Stenli Džad.



9. "Prilike se ne ukazuju često. Kad vam se ukažu - ugrabite ih!", Odri Hepbern.



10. "Uspeh vam neće sam doći. Vi morate ići prema njemu", Marva Kolins.



11. "Ne govorite ništa o sebi što ne biste voleli da se obistini", Brajan Trejsi.



12, "Rizikujte: ako pobedite, bićete veoma srećni. Ako izgubite, bićete mudriji", nepoznati autor.



13. "Svakoga dana uradite makar jednu stvar koja vas plaši", Elenor Ruzvlet.



14. "Svi vaši snovi se mogu ostvariti, ako imate hrabrosti da ih jurite", Volt Dizni.



15. "Živeti nije uvek ugodno, ali je uvek zanimljivo", Dante.



16. "U životu se pobeđuje na dva način: ili svojom snagom, ili slabošću protivnika", Jovan Dučić.



17. "Ne bojite se života, s njim je isto kao i sa plivanjem - nauči se tek kada hrabro napustite plićake", Milutin Uskoković.



18. "Neke greške su suviše zabavne da bi se samo jednom napravile", Keti Let.



19. "Patnja zadaje bol samo zato što je se bojiš, ona te proganja samo zato što bežiš od nje", Herman Hese.

Izvor:stil