Danijela Martinović glazbena je umjetnica koja na hrvatskoj estradi egzistira gotovo 17 godina. Potvrda njenog rada očituje se u mnogim uspjesima. Njen prvi samostalni album "Zovem te ja" u izdanju "Croatia recordsa" otvorio je put njenim visokotiražnim izdanjima koja su se kasnije potvrdila i albumom "To malo ljubavi" do sada prodanim u preko 100.000 primjeraka za što je Danijela Martinović dobila nekoliko zlatnih i platinastih ploča. No taj uspjeh nije zabilježen samo u Hrvatskoj, već se plasirao i u susjednoj nam Sloveniji gdje je Danijela najtiražniji izvođač za što je također dobila zlatnu i platinastu ploču.

Uspjehom ne zaostaje ni u Makedoniji gdje je također proglašena izvođačem godine 1999. kada održava 5 uzastopnih koncerata u Univerzalnoj dvorani u Skopju što je popraćeno mnogim tiskovnim, TV i radio medijima kao veliki uspjeh. U povijesti hrvatske diskografije Danijela Martinović proglašena je najtiražnijim izvođačem. 1998. godine sa pjesmom "Neka mi ne svane" pobjeđuje na Izboru hrvatske pjesme za pjesmu Europe "Dora '98." sa tom pjesmom odlazi u Irsku gdje predstavlja Hrvatsku na Izboru pjesme za pjesmu Europe "Eurosong '98." i osvaja izvrsno peto mjesto.

Iste godine proglašena je pjevačicom godine na više od 50 radio postaja, a istom titulom proglašavaju je i tiskovni mediji među kojima je i "Večernji list" koji joj dodjeljuje nagradu "Večernjakova ruža". Po glasovima radio, TV i tiskovnih medija proglašena je dvije godine uzastopce pjevačicom godine.

U prošle tri godine održala je preko 350 koncerata u Hrvatskoj, Sloveniji, Makedoniji, Bosni i Hercegovini te u Švicarskoj i Njemačkoj.

U prosincu 1999. godine izdaje svoj treći samostalni album pod nazivom "I po svjetlu i po mraku" koji je prodan u više od 45.000 primjeraka u nepunih mjesec dana za što je Danijeli uručena zlatna ploča.

Danijela kaže da jedna od dražih knjiga koju je u životu pročitala je Knjiga životnih zakona - John Marks Templetona i iskreno je preporučuje svima. Danijela ima posebnu želju citirati jedan pasus koji se u potpunosti odnosi na njezin život. Glumac i pjevač Lou Rawls jednom je govorio o tome kako voli svoj posao:

"Pjevanje je čitav moj život i obožavam ga. Dakako, za to dobivam i novac i to ne bih omalovažavao. Ali kada sve što je u meni uložim u pjesmu i kad mi oni koji me slušaju pokazu da smo zajedno, to je pravi život. Svakome bih preporučio da, ne voli li ono što radi, pronađe nešto što voli i bavi se time - osobito ako tako stječe osjećaj da je zajedno s drugim ljudima. Takav je čitav moj život i na tome zahvaljujem bogu."