Ivan Volarić – Zak (26. april 1979.), je hrvatski pevač pop i turbofolk muzike.

Muzikom se počeo baviti veoma rano, sa 6 godina počeo je da svira gitaru, te krenuo i završio muzičku školu. Sa 14 godina osnovao je svoj prvi sastav. Nastupio je na brojnim muzičkim manifestacijama od kojih se ističe Dora 2002., HRF 2003., Hercegovački radijski festival 2008. i HRF 2009. godine, kada je i izborio finale sa pesmom “Sve sam joj krao” za koju je i napravio spot koji je izazvao medijsku pažnju.

U ljetu 2009. singl “Adrenalin” sa istoimenog albuma postaje uspješnica, te se našao na prvim mestima većine muzičkih lestvica. Ivan iza sebe ima dva studijska albuma snimljena. I sam je autor nekoliko pesama pa tako i svoje uspješnice “Sve sam joj krao”. U septembru 2010. Ivan je ostvario uspešnu saradnju sa Nedom Ukraden, a kao rezultat saradnje izdat je singl “Tetovaža” koji je uvršten na Ivanov album Adrenalin snimljen u decembru iste godine te na Nedinu kompilaciju hitova Radujte se prijatelji takođe iz 2010. godine. Za pesmu je Dejan Milićević napravio spot na beogradskom Kalemegdanu.

Izvor: Wikipedia